Прогнозування виробництва електроенергії
Прогноз сонячної та вітрової енергії «на добу наперед»Прогноз сонячної та вітрової енергії «на добу наперед»

З 01.01.2021 року прогнозування виробітку сонячної та вітрової енергії на добу наперед стане обов’язковим для усіх учасників енергетичного ринку – це закріплено
Законом України «Про ринок електричної енергії». 

Згідно з законом, кожен учасник ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку, реєструє обсяги електроенергії, які він відпускатиме або споживатиме за правилами цих ринків. За невідповідність між фактичними і реальними даними будуть накладатись штрафи.

Компанія ВЕМА ЗАХІД пропонує вирішення – спеціальне програмне забезпечення, яке передбачає виробіток енергії з альтернативних джерел. 

У послугу входить:

 • Тестовий розрахунок генерації СЕС або ВЕС
 • Погодинне прогнозування виробництва електричної енергії
 • Автоматизована подача даних прогнозу до оператора ринку
 • Уникнення штрафних санкцій з боку оператора ринку
 • Наша висококваліфікована та досвідчена команда використовує базові
  дані погоди з найкращих моделей, зменшує масштаб та локалізує їх,
  щоб скласти найточніші прогнози для вашої електростанції. Шляхом
  детального аналізу та моделювання ми будуємо модель для кожної
  установки, яку ми прогнозуємо, враховуючи специфіку та схему роботи
  установки.
Наші послуги
Прорахунок вартості

Введіть Ваші короткі дані на безкоштовний виклик спеціаліста для прорахунку об’єкту

СТВОРЕННЯ ОЦІНОК СОНЯЧНОГО ОПРОМІНЕННЯ

Кожне з цих зображень є знімком Землі з космосу і може бути точним,

до 500 метрів у просторному наближенні.

  1. Дані сонячної радіації в чотири ключових кроки

  Спочатку обробляються супутникові зображення (1) за допомогою алгоритмів геокодування та контролю якості за кілька секунд, перш ніж передавати їх на моделювання.

  1. Передумови

  На кроці (2) використовується останнє супутникове зображення разом із колекцією архівованих зображень для того самого місця за останній місяць. Використовуючи складні статистичні моделі, створюються уявлення про “фон”, що дозволяє відокремити хмарний покрив від снігу, яскравого піску, відблисків води чи інших аспектів зображень, які можуть помилково трактуватись як хмара.

  1. Непрозорість хмари

  Наступним кроком (3) є розкладання поточного супутникового зображення на похмурі та безхмарні регіони. Для будь-яких регіонів, визначених, що містять хмарний покрив, застосовуємо підхід 3D-моделювання хмари, який вертикально розбиває хмарний покрив на шари та характеризує товщину кожного шару до сонячного світла.

  1. Оцінка сонячної радіації

  На четвертому кроці застосовується модифікована версія моделі випромінювання з ясним небом, яка дозволяє використовувати найновіший світовий аерозоль (пил, сіль, дим тощо) та вміст водяної пари для отримання точних оцінок сонячної радіації, доступних для безхмарних регіонів. Для областей з хмарним покривом використовується хмарна непрозорість (3) для отримання оцінок загальної кількості сонячного опромінення, що досягає поверхні Землі.

ПРОГНОЗ

Настройка

 • Захоплення Затінення впливів
 • Виявити деградацію, оцінити нахил
 • Визначте кути Азимута
 • Індивідуалізація хмарних впливів

Фактичні

Tuned

Отримати прайс

Введіть Ваші контактні дані для отримання прайсу на виконання робіт.

Необхідність прогнозування виробництва електроенергії

Сонце не завжди світить однаково. Ясна погода (вітряна, якщо мова йде про вітрогенератори) сприяє зростанню сонячної електрики. Натомість дощові й похмурі дні зменшують її вироблення. Оскільки погодою керувати неможливо, доцільно замовити прогнозування генерації енергії (сонячної або вітрової). 

Якісний моніторинг майбутньої електрики дає можливість виробникам енергії та мережевим операторам повноцінно керувати показниками продуктивності. А це, у свою чергу, дозволяє оптимально інтегрувати природні ресурси у загальну енергосистему держави. 

Прогнозування виробництва електроенергії необхідно для:

 • балансування енергосистеми країни при збільшенні долі відновлюваної енергетики;
 • визначення вартості енергії на добу вперед;
 • зменшення штрафів або небалансів;
 • оцінювання потенційних змін щодо кількості виробленої електрики, потрібних для повторних заявок від операторів енергетичних активів;

НАШІ ПЕРЕВАГИ:

Працюємо 24/7

Детальна аналітика для внутрішніх потреб

(живлення офісу, виробництва, тощо)

Уникнення преддефолтного стану та штрафних санкцій

95% точність

Автоматизоване подання даних «Гарантованому покупцю»

Економія витрат на персоналі

Наші клієнти
ECO OPTIMA
ЛЬВІВОБЛЕНЕРГО
VICTORIA GARDENS
НОВА ПОШТА
МІЖНАРОДНИЙ АЕРОПОРТ ЛЬВІВ
GLOBUS
СІЛЬПО
GREEENVILLE
Прогноз сонячної енергії на термін до однієї доби

Для моніторингу кількості електроенергії, отриманої від сонця, фахівці компанії «Вема Захід» використовують фотографії з п’яти метеосупутників. Кожні 5-15 хвилин геостаціонарне обладнання робить космічні знімки з просторовою роздільною здатністю до 1 кілометра. На підставі цих зображень ми робимо висновки й прогнозування виробітку сонячної електростанції, а саме:

 • передбачаємо напрямок руху хмарного покрову;
 • визначаємо потенційний вплив аерозолів (диму, пилу);
 • беремо до уваги низько розташовані хмари й туман. 

Розрахунок генерації СЕС відбувається завдяки алгоритмам геокодування, а також сонячному опроміненню та алгоритмам роботи станції. Використовуються дані останніх 7 днів у реальному часі. Завдяки їм відбувається прогнозування генерації сонячної станції на майбутнє. Одночасно з кожною новою супутниковою фотографією відтворюються показники. При цьому використовується алгоритм штучного інтелекту, що аналізує реальні перспективи. 

Стадії прогнозування електроенергії сонця

Моніторинг виробництва енергії відбувається у 4 кроки.

 1. Попередня обробка фото з космосу. Супутникові дані переглядаються за допомогою алгоритмів геокодування за кілька секунд раніше, ніж вони автоматично поступають на моделювання.
 2. Конкретизація зображень. В процесі аналізу й прогнозування генерації енергії сонячної електростанції ми застосовуємо складні статистичні моделі. Це дозволяє отримати всебічну інформацію про «фон» з відокремленням хмарного покрову від яскравого піску, снігу, водних відблисків й інших варіацій зображень, хибно прийнятих за хмари. 
 3. Визначення прозорості хмар. Розрахунок генерації електроенергії включає розбір супутникових знімків на регіони з великим відсотком хмарності та безхмарні ділянки. Тут ми використовуємо метод 3Д-моделювання, розбиваючи хмару на прошарки з визначеною товщиною до сонячного світла. 
 4. Оцінка радіації. Останній етап прогнозування електричної енергії передбачає точний аналіз сонячної радіації для безхмарних районів. Для цього ми використовуємо модифіковану версію зразку випромінювання з яскравим небом, що дає можливість обрахувати світовий аерозоль (дим, сіль, пил) й відсоток водяної пари. 
Прогнозування генерації енергії вітрової електростанції

Для здійснення розрахунку генерації ВЕС використовуються особливі технології прогнозування виробітку вітрової електростанції. Наприклад, якщо вихідна потужність однієї з турбін може змінюватись відповідно до швидкості вітру, то чим більше залучено генераторів, тим середній показник потужності стає менш мінливим й більш зрозумілим. Оскільки вітроенергетика практично не страждає на технічні збої, тому прогноз генерації енергії є надійним й достатньо передбачуваним. 

Законодавство України регулярно підвищує рівень вимог до створення прогнозу енергії альтернативних джерел, особливо на добу наперед. Найбільш важливими в алгоритмі точного аналізу є наступні моменти:

 • врахування різних погодних форматів для охоплення максимальної кількості варіантів;
 • збільшення коректності програмного моделювання погоди;
 • точне проектування потужності на підставі технічних даних обладнання, що потребує прогнозу електроенергії. 

Правильність інформації гарантує оптимальну інтеграцію джерел відновлюваної електроенергії у загальну енергосистему країни. Саме тому замовляти прогноз енергії варто лише у надійного виконавця, такого як компанія «Вема Захід». З нами кожен клієнт стає повноцінним володарем актуальних даних з отриманням щоденних звітів, а також порівнянням прогнозованих та фактичних відомостей.

Вема Захід
БІЛЬШЕ ПРО КОМПАНІЮ
Дозвільна документація

Зацікавила співпраця?
Давайте працювати разом!

вема захід
Замовити дзвінок

Залишіть свої контакти нижче і ми передзвонимо для консультації