Вітрові електростанції в Україні

В нашій країні цей метод живлення має великий попит, який зростає щороку у геометричній прогресії. За даними на 2019 рік Україна увійшла до п’ятірки європейських країн, на території яких встановлені потужні вітрові електростанції. Мова переважно йде про великі промислові об’єкти. Такі вітрові електростанції випускаються в кількох моделях та різняться між собою розташуванням направляючої.

Розділяють 2 основних типи:

 • Вітрогенератори з горизонтальною віссю – конструкції, у яких вісь розташована перпендикулярно до потоку повітря. Характеризуються простотою монтажу та експлуатації. Мають високі показники потужності та привабливу вартість.
 • Конструкції з вертикальною віссю – вітрові генератори дорожчого сегменту. Відрізняються компактним розміром й мобільністю. Характеризуються низьким рівнем шуму та безперебійністю роботи незалежно від напрямку вітру.

Найбільш вдалим рішенням є моделі з поєднанням кількох типів та різними осями. Також виробники пропонують обладнання з двома, трьома та більшою кількістю лопатей. Окрім цього, асортимент представлений станціями з парусними або жорсткими лопатями. Останні є більш міцними та зносостійкими.

Принцип дії вітрових станцій

Вітрова електростанція – сукупність кількох генераторів, оздоблених рухливими лопатями з хвостовиком. Конструкція встановлюється на оптимальній висоті та є частиною металевої щогли. Завдяки максимально продуманому обладнанню для забезпечення електрикою навіть не потрібен сильний вітер або високе розташування.

Функціонування станції відбувається таким чином. Лопаті захоплюють потік повітря та передають імпульс вітрогенератору, який разом з контролером перетворює кінетичну енергію на електричну. Окрім цього, станція комплектується інвертором та акумулятором, завдяки яким відбувається збереження й перетворення постійного струму на змінний. Схематично процес забезпечення електроенергією виглядає так:

 • лопаті рухаються під впливом вітру;
 • імпульс, отриманий від повітря, переходить до контролера та ротора, завдяки чому в системі створюється електропотік;
 • постійний струм перетворюється на змінний струм завдяки інвертору;
 • змінний струм трансформується до необхідного рівня напруги та передається в загальнодоступну мережу

Принцип роботи вітряків є настільки простим, що перелічені дії внутрішніх елементів абсолютно непомітні для споживача. Окрім цього, додаткові частини використовуються для захисту конструкції у випадку аварії або перенасичення акумуляторів. А для отримання більшої потужності вітрогенератори можна об’єднати в одну мережу, створивши повноцінну станцію.

Переваги використання вітрогенераторів

Перед тим, як прийняти остаточне рішення про придбання та встановлення конструкцій, необхідно зважити всі плюси. При цьому мова йде як про швидку окупність, так і доцільність переходу на альтернативну енергію. Навіть більше, обізнаність та заглиблене вивчення переваг дає можливість під час зведення нових будівель одразу розглядати вітряки як єдине джерело живлення.

Найбільш очевидним плюсом є автономність функціонування станцій, незалежність від централізованих мереж. Для запуску та роботи вітрогенераторам необхідний лише потік повітря – безкоштовний та безпечний ресурс. За роботою системи не потрібно спостерігати та контролювати. Обладнання сконструйовано таким чином, щоб самостійно взаємодіяти з вітром без людського втручання. Запобіжні елементи присікають будь-які ризики щодо перегріву чи перенасичення струмом акумуляторів.

До інших плюсів електростанцій відносять:

 • екологічність використання без наслідків забруднення навколишнього середовища;
 • можливість експлуатації у будь-якій частині країни без прив’язки до певних кліматичних умов;
 • незначний знос механізмів й конструктивних елементів;
 • висока ефективність роботи;
 • довгострокова перспектива використання.

Недоліки вітрових станцій

Перш за все, це висока вартість устаткування і, відповідно, тривала окупність. У деяких випадках потрібно додатково придбати акумулятори, щоб забезпечити безперебійність у разі відсутності вітру.

Також перед встановлення вітрових станцій необхідно виконати аналіз сили та напрямку потоків вітру, а також узгодити з орнітологами напрямки міграції птахів, щоб не створювати для них небезпечних ситуацій.

Монтаж має здійснюватися лише спеціалістами. Інакше є ризик виникнення інфразвуку, що також є одним з вагомих недоліків. Проте з фахівцями «Вема Захід» Вам це не загрожує. Наші фахівці успішно встановлюють вітрові електростанції та можуть порадити найкращий варіант відповідно до конкретних умов експлуатації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Замовити дзвінок

Залишіть свої контакти нижче і ми передзвонимо для консультації